پیر – حقایقی درباره این گیاه جذاب

Elder (یا Elderberry) درخت یا درختچه ای است که در سراسر نیمکره شمالی ، از جمله انگلیس و آمریکا دیده می شود. این بیماری را می توان در قسمتهایی از نیمکره جنوبی – عمدتا در استرالیا و آمریکای جنوبی نیز یافت. این غالباً نادیده گرفته می شود زیرا چندان جذاب به نظر نمی رسد – با این حال ، هنگامی که شکوفا شد ، با انبوهی از گلهای سفید کوچک معطر زنده می شود.

این گیاه به دلایل مختلف در واقع یک گیاه دیدنی است – می تواند به طرق مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر قسمتهای این گیاه در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است. هم برای مصارف گیاهی و آرایشی و هم برای محصولات خوراکی آن.

پیر ، یا Sambucus برای استفاده صحیح از نام آن ، از خانواده کوچک گیاهان گلدار Adoxaceae است. در خانواده Adoxaceae چهار جنس گیاه وجود دارد – همه آنها توسط برگهای دندانه دار آنها تعریف می شود ، گلهای کوچک با چهار یا پنج گلبرگ و به دنبال آنها دسته میوه های سنگی.

تا 30 گونه مختلف از پیر وجود دارد – دو گونه آنها علفی هستند. بنابراین آنها در زمستان از بین می روند. همه آنها برگهای بلندی با لبه های دندانه دار اره دارند که به نقطه ای در  گل آزالیا انتهای برگ می روند. برگها به طور سنتی به عنوان کمپرس مورد استفاده قرار می گرفتند ، در حالی که از چوب های توخالی درخت کهنسال به مدت طولانی به عنوان نبات برای جمع آوری شربت از درختان افرا استفاده می شد.

گل های بزرگتر برای جذب حشرات مفید مختلف به باغ عالی است. از جمله پروانه ها و زنبورها ، در حالی که توت ها منبع ارزشمند غذایی برای جمعیت پرندگان هستند. از گل و توت همچنین در داروهای گیاهی ، مواد آرایشی و همچنین در تولید غذا و نوشیدنی بسیار استفاده می شود. از قدیم الایام صمیمانه گل نوشیدنی مورد علاقه بوده است. ساخته شده از گل های Elder ، و شراب Elderflower و شامپاین نیز محبوب هستند. اینها معمولاً از توت رسیده پیر سیاه – سامبوکوس نیگرا تهیه می شوند.

از شربت گل سرخ برای صدها سال برای دفع سرماخوردگی ، آنفولانزا و انواع مختلف استفاده استفاده می شود. با آب گرم رقیق شده و قبل از خواب مصرف می شود ، و هنوز هم استفاده می شود تا به شما کمک کند تا قفسه سینه شلوغی نیز پاک شود.